рана менопауза симптоми
Женско здравје

Рана менопауза – симптоми, ризици и совети!

Раната менопауза е тема која загрижува многу жени. Самата помисла дека месечниот циклус може да престане кога најмалку очекуваме е застрашувачка за секоја жена. Сепак, постои разлика помеѓу предвремена и рана менопауза. Менопаузата што се јавува пред 40-тата година се нарекува предвремена, додека онаа што се јавува на возраст од 40 до 45 години се …

Повеќе
geske makedonija
Женско здравје

GESKE® Германската револуција во негата на кожата од сега достапна и во Македонија

GESKE® благодарение на напредно користење на AI технологијата за Вас прави персонализирана дневна рутина за беспрекорна нега на Вашето лице. Во светот на убавината и негата на кожата, глобално сите зборуваат за новиот, револуционерен бренд. Станува збор за германскиот бренд GESKE® German Beauty Technology кој поставува нови стандарди во козметичката индустрија нудејќи иновативни и достапни …

Повеќе
шминка за лице
Женско здравје

Можете ли да уживате во шминката и да имате здрава кожа во исто време?

Природно е да сакате да изгледате убаво, без разлика дали ќе одите на работа или се подготвувате за вечерно излегување. Но дали знаевте дека шминката всушност може да ја иритира вашата кожа и да ја направи посклона кон проблеми, како што се акните? Ние го составивме нашиот водич за состојките кои треба да ги избегнувате, …

Повеќе
Здравјето на жената во секоја фаза од животот
Женско здравје

Здравјето на жената во секоја фаза од животот

Како жена, потребите на вашето тело ќе се менуваат во текот на вашиот живот и важно е да ги следите овие препораки за да имате здраво тело и да го искористите максимумот од животот. Ова е брз водич за некои од предизвиците со кои може да се соочи вашето тело во секоја фаза и објаснување …

Повеќе
Овој веб сајт користи веб колачиња. Би сакале да користиме веб колачиња "Cookies", со цел да го подобриме Вашето корисничко искуство на нашиот веб сајт. Ова ни овозможува да го подобриме Вашето идно искуство на нашиот веб сајт. Политика за колачиња
СЕ СОГЛАСУВАМ
не се согласувам