balkajski slemnik
Витамини и минерали

Моќта на недопрената природа за поддршка на имунолошкиот систем во борба со вирусите!

Бајкалскиот шлемник (Scutellaria baicalensis) е билка која во традиционалната кинеска медицина се употребува преку илјада години и има многу докажани придобивки за нашето здравје. Во …

Повеќе
samento
Витамини и минерали, Општо здравје

Волшебната билка од Перу со моќно противвоспалително и имуномодулирачко дејство!

Откријте ги неверојатните лековити својства на Мачешката канџа – Саменто! Мачешката канџа е растение со многу здравствени придобивки, кое се уште не е толку познато …

Повеќе
црвен корејски жен шен
Општо здравје

За придобивките од црвениот корејски жен-шен – Коренот на животот – за младост и долговечност!

Жен-шенот е лековито растение признаено со векови во Азија, кое во последно време станува се попопуларно на Запад заради неговите многубројни придобивки за телото. Со …

Повеќе
берберин дијабет прекумерна тежина
Витамини и минерали, Општо здравје

Дијабетес, прекумерна тежина, холестерол – решението е БЕРБЕРИН!

Берберинот предизвика голема бука во индустријата за додатоци во исхраната! Со секој изминат ден, берберинот станува сè попопуларен меѓу луѓето со афинитет за хербални лекови …

Повеќе
Овој веб сајт користи веб колачиња. Би сакале да користиме веб колачиња "Cookies", со цел да го подобриме Вашето корисничко искуство на нашиот веб сајт. Ова ни овозможува да го подобриме Вашето идно искуство на нашиот веб сајт. Политика за колачиња
СЕ СОГЛАСУВАМ
не се согласувам